Vásárlás előtt felmerülhet bennünk a kérdés, hogy mik a leggyakoribb LG G4 hibák, így összegyűjtöttük a fórumokon leggyakrabban jelzett hibákat és a lehetséges megoldásaikat. Reméljük, hogy ezek sokaknak megoldást fognak jelenteni. Az LG G4 egy remek készülék, de mint minden okostelefonnál a G4 esetében is tapasztalhatunk meghibásodásokat, a megszokottól eltérő működést vagy esetleg teljesítmény csökkenést. Ne ijedjünk meg, a legtöbb esetben létezik a problémákra egyszerű megoldás, amellyel elkerülhetjük, hogy szervizbe kelljen vinni a telefonunkat.
Mit tegyünk, ha az LG G4 drasztikusan lelassul?
Az LG G4-be napjaink egyik legjobb hardver összeállítása került, így nem indokolja semmi, hogy használhatatlanul lassan működjön. Ha a telefonunk teljesítményével kapcsolatban tapasztalunk hibákat, akkor első lépésként mindig a legutóbb telepített, vagy frissített alkalmazásokat kell ellenőriznünk, mert ezek hibás működése könnyedén túlterhelheti a hardvereket és okozhatja a telefonunk lassulását. Töröljük tehát azokat az alkalmazásokat, vagy frissítéseket, amelyek közvetlenül a meghibásodás előtt lettek telepítve.
- Nyissuk meg a telefonunk Beállítások menüjét, majd válasszuk Az eszköz névjegye menüpontot és érintsük meg hétszer a Build száma sort. Ekkor engedélyezésre kerül a fejlesztői beállítások menüpont.
- Nyissuk meg a Beállítások / Fejlesztői beállítások lehetőséget és az Ablakanimáció skálázása, Áttűnésanimáció skálázása és az Animátor időtartamának skálázása opciókat állítsuk át 0,5x animációs skálára, vagy kikapcsolásra. Ezzel gyorsíthatjuk a telefonunk működését.
Amennyiben a jelentkező problémák már kezelhetetlenek és nem látunk más megoldást, akkor válasszuk az LG G4 hard resetet, vagy a gyári beállítások visszaállítását. Ez minden szoftveres problémánkat megoldhatja, azonban minden adatot töröl a készülékünkről, így ne felejtsünk el biztonsági mentést készíteni a telefonunkon tárolt személyes adatokról.
LG G4 hibák: A zöld értesítési led indokolatlanul villog
Több tulajdonos is jelezte, hogy a G4 indokolatlanul, folyamatosan villogtatja a zöld értesítési ledet, függetlenül attól, hogy kaptunk-e üzenetet, vagy volt-e nem fogadott hívásunk. A hibásan működő ledet lehetőségünk van teljesen deaktiválni, (Beállítások / Hangok és értesítések), de még mielőtt ezt tennénk, egy fórumos tipp szerint próbáljuk meg az ébresztőórát kikapcsolni, majd ellenőrizni, hogy ekkor is villog-e a led kikapcsolt kijelző mellett. Amennyiben nem, ismét aktiválhatjuk az ébresztést.
LG G4 hibák: a kijelző nem reagál az érintésre
Ez a leggyakrabban előforduló hiba, amelyet az LG is megerősített. Amennyiben a telefonunk kijelzője nem megfelelően reagál az érintésre, akkor az LG javaslata szerint a billentyűzet alkalmazás frissítése szükséges. Nyissuk meg a Beállítások / Általános / A telefonról / Frissítési/App központ > Szoftverfrissítés > Frissítés ellenőrzése menüt és töltsük le a felajánlott frissítéseket. Ez természetesen csak akkor jelenthet megoldást, ha az LG gyári billentyűzet alkalmazását használjuk. Természetesen van lehetőségünk a gyári billentyűzet alkalmazást lecserélni, amely szintén megoldást jelenthet.
Túl sokáig tart feltölteni a telefont
Ha úgy érezzük, hogy a G4 töltése túl sok időt vesz igénybe, akkor az alábbi tippeket vegyük figyelembe.
- A töltési sebesség függ a telefon hőmérsékletétől, így érdemes lehet az olyan tokokat kerülni, amelyekben túlhevülhet.
- A töltés sokkal gyorsabb, ha a telefonunkat nem használjuk közben. Lehetőség szerint legyen a kijelző kikapcsolt állapotban.
- Az LG G4 bár támogatja a gyorstöltés lehetőségét (Quick Charge 2.0) az LG csak normál töltőt csomagolt mellé. A legtöbb esetben az ajánlás az, hogy mindig a gyárilag mellékelt töltőt használjuk a telefonunkhoz, de a G4-hez érdemes lehet gyorstöltőt vásárolni.