Sajnos, még mindig nem minden telefon nyújt megfelelő hangminőséget és hangerőt az alapértelmezett, gyári beállításokkal. Gyakran előfordul, hogy a kedvenc zenéink nem csak a telefonunk hangszóróin keresztül, de fülhallgató segítségével sem nyújtják a kívánt hangzást. Az alábbiakban összegyűjtöttünk néhány tippet, amely segítségével lehetőségünk van javítani a telefonunk nyújtotta hangzáson hangerő, és hangminőség terén is.
Ez is érdekelhet: APK fájl ismertető és telepítési útmutató részletesen
Android hangerő tuning lépései
Távolítsuk el a telefonunkról a védőtokot
A telefonunk védelmét szolgáló utángyártott tokok kialakításánál gyakran nem fordítanak kellő figyelmet a telefonok hangszórói elhelyezkedésére, így előfordulhat, hogy azok gátolják a tiszta hangzást és a megfelelő hangerősséget. Érdemes lehet a tokot eltávolítani akkor is, ha fülhallgatót csatlakoztatunk a telefonunkhoz, hiszen ha túl vastag anyagból készült a tok, könnyedén megakadályozhatja, hogy a jack dugó megfelelően érintkezzen, amely szintén problémákat okozhat a hangzás terén.
Töltsünk le új zenelejátszó alkalmazást
Lehetőségünk van arra is, hogy az android hangerő tuningolását egy másik zenelejátszó alkalmazás letöltésével oldjuk meg, hiszen a legtöbb alkalmazás már beépített hangszínszabályzóval rendelkezik, amellyel garantált a gyárinál jobb hangzás. Egy korábbi cikkünkben már foglalkoztunk az android zenelejátszó alkalmazásokkal, így ajánljuk ennek is az elolvasását.
Ez is érdekelhet: Android zenelejátszó alkalmazások
Töltsünk le egy hangszínszabályzó alkalmazást
A legtöbb telefonnál az alapértelmezett hangszín beállítások hagynak némi kívánnivalót maguk után, ráadásul gyakran a módosításukra sincs lehetőségünk. Ebben az esetben töltsük le az alábbi két alkalmazás egyikét, és állítsuk be a kívánt hangszínt.
Hangszínszabályzó alkalmazások: Music Volume EQ | Bass Booster
A telefon hangszóró elhelyezkedésének ismerete
Elsőre teljesen egyértelműnek tűnhet, de gyakran előfordul, hogy zenehallgatáskor nem felelően helyezzük le a telefonunkat és gátoljuk a hangok minőségi terjedését. Az sem ritka, hogy a telefonunkon csak a szimmetria és a dizájn miatt tűnik úgy, hogy két hangszóróval is fel van szerelve, de valójában csak egy aktív. Ráadásul gyakran annyira pici a hangszóróknak kialakított rés a telefonunkon, hogy a legapróbb takarás is förtelmes hangzáshoz vezet.
Rootold a telefonod
Ez is érdekelhet: Android rootolás – minden, amit tudni érdemes!
A telefonunk rootolásával sokkal komolyabb lehetőségeink nyílnak a hangerő és a hangminőség módosítására, mint rootolás nélkül. Ha a telefonunk már rootolva van, akkor töltsük le a Viper4AndroidFX vagy a Dolby Atmos alkalmazást és állítsuk be a kívánt hangerőt és hangminőséget.